Vítejte v Mydlárně!

Jsme rodinnou manufakturou, všechno děláme ručně. Vyrábíme čistě přírodní bylinná mýdla podle originálních receptur. Nepoužíváme chemická barviva, ani umělé vůně. Naším krédem je: Poctivá mýdlová kostka!

Proč přírodní mýdlo

Protože je šetrné k pokožce, přirozeně ji zvlhčuje, nenarušuje její přirozenou vlhkost. Protože pleť ošetřuje, udržuje ji zdravou a vláčnou, nezanáší póry a umožňuje jí dýchat. Protože díky vysokému obsahu éterických olejů působí aromaterapeuticky. Protože bylinky jsou léčivé a poradí si i s kůží zarudlou, suchou, nečistou nebo atopickou.

 

A proč Mydlárna v Hnízdě

Hnízdo je naším útočištěm. Hnízdo je přesně takové, jak jsme si ho vysnili. Hnízdo je teplé, měkké, přívětivé, s kytičkovaným hrnkem a voňavým bylinkovým čajem. Hnízdo je místem, kde se nespěchá, kde se relaxuje a kde je na všechno spoustu času.

 

Lukáš je fyzioterapeut, a tak si u nás můžete dopřát masáž. Masážní oleje si míchá sám. U aromamasáže si éterickou silici volíte intuitivně sami. V Hnízdě vám připravíme taky bylinnou koupel. V modřínových vanách nenajdete nic umělého, očistnou a uzdravující moc koupele zajistí výhradně bylinky, éterické oleje, med, ovoce a řasy. Prohřát se můžete v klasické finské sauně. Zchladí vás sprcha s tropickým deštěm nebo s ledovou mlhou.

A v Hnízdě máme taky Mydlárnu. Co všechno a jak tam děláme, o tom vám teď něco řeknu.

 
 

Naše mýdla jsou plná opravdových bylinek

Mýdlo, které najdete v běžném obchodě je vyráběno průmyslově. Obvykle z loje nebo jiných pevných tuků. Ale hlavně z různých syntetických sloučenin, které zajistí požadovanou texturu, pevnost, vůni nebo pěnivost. Ingredience se vaří při vysokých teplotách, mýdlo se rozemele a pak zas strojně zhutňuje a leští… Při tom všem se odplavuje glycerin, což je škoda – zvlhčuje totiž pokožku.

Naše mýdla jsou pěnivá po kokosovém oleji. Pečující po olivovém, mandlovém, šípkovém oleji, medu nebo bambuckém máslu. Barevná po kávě, kakau, skořici, rozmarýnu či levanduli. Voňavá po rostlinných a ovocných silicích. Vyrobená v krásné, bylinkami provoněné mydlárně. Podle vlastních receptur s dobrým úmyslem a láskou k přírodě a člověku.

 
 

Nahlédněte do naší mýdlové kuchyně

Možná vás zajímá ještě o trošičku víc, jak to všechno děláme. Neváhejte a přijďte k nám do dílny.

Naučíme vás, jak si vyrobit balzám na rty nebo mýdlo sami sobě na míru. Nebo jako originální osobní dárek. Můžete vzít i své děti, také pro ně nabízíme kurz výroby mýdla. Sami už se rozhodnou, jaké bude mít tvar, vůni a barvu.

Vysvětlíme si základní kroky výroby. Povíme si o výživných složkách, o bylinkách a éterických olejích a jak je mezi sebou účelně kombinovat.

Jedno tajemství o přírodní kosmetice vám prozradíme už teď: domů si odnesete výrobky bez chemikálií, umělých konzervantů a barviv, s nulovým obsahem ropných produktů.

 

Prostě a jednoduše – jsou nám příjemné čerstvé a okouzlující vůně, těšíme se z rozmanitosti bylinek, radujeme se z čerstvého ovoce, zlatého medu, všemožných rostlinných olejů – milujeme přírodu! A tohle všechno chceme sdílet s vámi.